
Milanos bedste: Skip køen til domkirken og Den Sidste Nadver
- Spring billetkøen over
- Varighed: 2,5 timer
Fra
$94,10
pr. person
Vil du se alle oplevelser i Milano? Klik her for en fuld oversigt
Voucher skal veksles til en papirbillet på museet ved siden af Domkirken, så man skal stå i kø for at få papirbillet selvom man har betalt på forhånd. Selve Domkirken er imponerende og udsigten fra taget rigtig fin.
På billetten var det ikke tydeligt, at man ikke kunne benytte liften. Vi vidste slet ikke, der var en elevator og stod i kø der i næsten en time, hvorefter vi fik at vide at billetten kun gjaldt trapperne.
Fin, men varm tur. Det var ikke så nemt at finde ud af, hvor vi kunne få byttet billetten, da der stod noget andet på vores voucher, end der hvor vi skulle gå hen.
Skønt lille museum som er til at overskue. Rigtig spændende at se de opfindelser Leonardo har lavet og at se hvor meget han var forud for sin tid
Rigtig smuk katedral og besøget på taget var fantastisk. Ærgerligt at man skal stå i kø i 1 time selvom man har købt billet hjemmefra