Beundre den gamle bymur fra et andet perspektiv på en guidet kajak-tur. Svøm og snorkel ved Betina-hulen (kun tilgængelig fra havet) og nyd udsigten til øen Lokrum.
Om aktiviteten
- Gratis afbestilling
- Afbestil op til 24 timer i forvejen og få hele beløbet refunderet
- Book nu, og betal senere
- Hold dine rejseplaner fleksible – book din plads i dag og betal senere.
- Varighed: 2 timer
- Tjek tilgængelighed for at se starttidspunkter
- Guide
- Engelsk
Vælg antal deltagere og dato
Mødested
Der er i øjeblikket nogle byggearbejder i parken, og den er lukket, så den eneste måde at komme frem på er at komme til molen ved siden af restaurant ORHAN (https://maps.app.goo.gl/AhmUDbBgkw4Z4GLs5) og derefter tage til venstre - en lille passage rundt om muren til stranden med kajakkerne og spørge efter Adventure Dalmatia eller Lana. ----------------------------------------------------------------------------- Se de fotos, vi har tilføjet af Pile-pladsen, molen og stien, der fører til startpunktet. --------------------------------------------------------------------------- Vi kan ikke vente på forsinkede deltagere, og der er ingen mulighed for refusion i sådanne tilfælde. Du skal ankomme 10 minutter før turen starter, så du kan gøre dig klar og høre sikkerhedsinstruktionerne fra guiden.
Se stedet i Google MapsVigtig information
Husk at medbringe
- Solbriller
- Solhat
- Badetøj
- Håndklæde
- Solcreme
- Klipklapper
Ikke tilladt
- Beruselse
- Alkohol og stoffer
- Affaldssvineri
- Højtalere
Det skal du vide
- Der kræves en vis kondition – du skal være i stand til at padle i 1,5 time (med pauser). Guiderne forbeholder sig ret til at ændre ruten eller aflyse turen uden forudgående varsel i tilfælde af dårligt vejr/hav/vindforhold, i hvilket tilfælde du kan ombooke eller få pengene tilbage.
- Følg vejrudsigten, når du foretager en reservation. Vi vil forsøge at aflyse på grund af dårligt vejr og informere dig så hurtigt som muligt, men nogle gange sker det lige før turen. Du skal følge alle sikkerhedsinstruktioner fra guiden. Denne tur kræver mindst 4 deltagere. Hvis dette minimum ikke nås, aflyses turen, og du kan ombooke eller få pengene tilbage. Vi bruger sit-on-top-kajakker til to personer (to personer i en kajak).
- En enkeltkajak bruges kun i særlige situationer og kan ikke reserveres på forhånd eller bestilles. Et lille barn kan sidde i midten af kajakken (min. 5 år). Ikke-svømmere kan deltage i turen, når havforholdene er gode. Hvis havet er oprørt, er det muligt at få refusion eller ombooke.