*De viste fotos er IKKE redigeret.
Vores Aurora-guider bruger de bedste vejrrapporter, kameraer og linser. Lapin Taivas er i stand til at rejse op til 400 km med VIP-minibus for at garantere en klar himmel. Vores ture varierer mellem 2 og 8 timer afhængigt af, hvor hurtigt vi kan se nordlyset.
Vi tilbyder en gratis fleksibel billet. Det betyder, at hvis det er 100 % overskyet i hele Lapland, og vores rækkevidde ikke er nok til at løse problemet med vejret, kan vi flytte din booking 1 dag senere eller tidligere for at maksimere dine chancer!
Vi bruger særlige betalte tjenester til skyer og solvejrrapporter. Vores guider er veluddannede nordlysjægere. Ingen kan garantere et naturfænomen, men vi gør vores bedste for næsten at garantere det. Vores team havde en fantastisk fangstrate på 86% sidste sæson.
Professionelle fotos leveres til din e-mail inden for 24 til 72 timer. Book nu, og lad os tage dig med til dit nordlys!
*Lapin Taivas opfylder TripAdvisors retningslinjer for dyrevelfærd, og vi tager afstand fra dyremishandling.
Hvad adskiller os fra andre rejsebureauer?
Små grupper: Vi er stærkt imod masseturisme og brug af dyr på vores ture. Alle ekspeditioner er begrænset til maksimalt 8 personer pr. bil og 16 personer pr. hold.
Ekspertise: Vi er eksperter i Aurora Hunting. Vi begynder at overvåge solaktiviteten to dage i forvejen og skriver solvejrsrapporter til vores guider, så de kan vælge 5-7 forskellige steder blandt over 300 udsigtspunkter.
Hvad tilbyder vi anderledes?
Spændende ruter: Hvis himlen er klar, kører vi måske til Sverige for at få en endnu mere spændende oplevelse.
Fotos af høj kvalitet: Alle billeder leveres i RAW-format i fuld størrelse, i modsætning til andre, der tilbyder JPEG-filer i lav kvalitet.
Komfort og forberedelse: Vi rejser i VIP-biler.
Dejlige snacks: Nyd en lækker snackmenu med en smag af Lapland under rejsen.