Tilføj datoer

Sagrada Familia-tårnene

Vi fandt 27 aktiviteter
Sorter efter:
Side 1 af 2

Andre seværdigheder i Sagrada Familia-tårnene

Vil du se alle oplevelser i Sagrada Familia-tårnene? Klik her for en fuld oversigt

Det synes rejsende om Sagrada Familia-tårnene

Samlet bedømmelse

4.5 / 5

baseret på 7.109 anmeldelser

Det, der skulle være en grupperejse, endte med at blive en privat tur, så det var rart at have en rejseleder for os selv. Vores tour guide, Sergio, var fantastisk. Han var meget venlig og vidende om Barcelonas historie og alle de vartegn, vi besøgte den dag. Vores tur var hele dagen, bestod af at gå den første time eller halvanden time gennem det gotiske kvarter, en katedral samt en kirke. Derefter kørte vi til La Sagrada Family, som var FANTASTISK! Derefter kørte vi til Park Guell og endte ved La Pedrera. Anbefaler bestemt at have behagelige sko på, da der er meget gang. Du vil have tid til at stoppe og købe snacks eller vand og kaffe, så ingen grund til at bekymre dig om at medbringe dem. Jeg anbefaler stærkt denne tur, uanset om du har et kort eller længere ophold i Barcelona. Du kan lære så mange vidunderlige ting om Barcelona og Gaudi på en dag.

Meget velorganiseret, de to guider var meget venlige, tilgængelige, og oversættelsen var perfekt. Til Parc Guel ville jeg gerne have haft lidt fri på 1 time for stille og roligt at gennemgå visse ting, for da vi tager bussen direkte efter at have besøgt parken for at tage til Sagrada familia, er der ingen mulighed for at lave en rundvisning om. Parken. Bortset fra denne detalje var det fantastisk. Tak for dette smukke øjeblik.

Vores guide var Rod. Han var VIDUNDERLIG! Han var meget lærerig og informativ. Han var meget opmærksom og følsom til at tage sig af vores gang, lyttede til ham med solen bag os, og at vanturen var behagelig for alle. Han er meget venlig, optimistisk og sjov! Varebilschaufføren var meget flink, men må have røget, inden han hentede os hver destination, da varevognen lugtede stærkt af cigaretter,

Fremragende service, vores guide Joan, den hyggeligste med al den viden. turen er meget behagelig og sjov. vi kendte mange steder, en masse historie. Vi vender glade tilbage !!!! tusind tak for alt !!!

Jaime er en fantastisk rejseguide! Denne tur var højdepunktet på vores tur! Tak skal du have!